509 768 089 biuro@chocodami.pl

Słodkie Stoły

Wiele Par Młodych zadaje sobie pytanie czy zamówić Słodki Stół czy zrobić samemu. Poniżej pomożemy Wam podjąć decyzję.

Czy warto zamówić Słodki Stół ?

Słodkie Stoły zagościły na dobre na weselach. Jednak Słodki Stół to dodatkowy wydatek, dlatego czasami Pary Młode mają pokusę stworzenia własnego Słodkiego stołu lub po prostu zostawiają to restauracji do przygotowania z oferowanych ciast.  Ale czy warto?

Słodki Stół to atrakcja wesela. Dlatego musi być reprezentacyjny, zachęcający i przede wszystkim pyszny.

Stworzenie Słodkiego Stołu przez Parę Młodą wiąże się z kilkoma ograniczeniami, przede wszystkim czasowymi. Gdyż trudno sobie wyobrazić Pannę Młodą dowożącą słodkości w dniu wesela i układającą je w postaci Słodkiego Stołu. Dlatego te własne Słodkie Stoły przypominają bardziej Candy Bary, czyli w większości stworzone są w oparciu o cukierki, żeli, czy pianki. Dodatkowym problemem są naczynia i dekoracje. Nie zawsze posiadamy w domu 10-20 identycznych talerzy, patery czy dekoracje ślubne. Wszystko to trzeba kupić lub wypożyczyć.

 

Czyli jeśli ograniczycie się do zrobienia własnego Słodkiego Stołu to będziecie go przygotowywać najpewniej dzień przed weselem. Czyli Sala musi Wam przygotować miejsce dużo wcześniej i zabezpieczyć go, aby nic się z nim nie stało. Z naszego doświadczenia wiemy, iż Sale Weselne przygotowują stoły przeważnie w dniu wesela, gdyż mają wcześniej imprezę. Dlatego ten temat należy poruszyć dużo wcześniej, aby nie być zaskoczonym.

A na koniec własny Słodki Stół musi zachwycić gości. To sprawa kluczowa! Ale czy będziecie mieli pewność, że efekt końcowy spełni wasze marzenia? Znalezienie inspiracji na instagramie, nie gwarantuje efektu WOW, bo jeszcze trzeba go odwzorować.

A co ze Słodkim Stołem z restauracji?

To musicie sprawdzić, jak wyglądają ich realizacje. Czasami są to tylko poukładane talerze z ciastem, mało atrakcyjne zestawienie ciast i deserków, ale również w pełni profesjonalne aranżacje. My sami współpracujemy z restauracjami i dostarczamy im słodkości na Słodkie Stoły.

Dlatego czasami nie warto iść na  łatwiznę i pozostawić wolną rękę restauracji. Warto dopilnować wcześniej ostateczny wygląd Słodkiego Stołu, aby nie słyszeć krytyki ze strony gości.

Profesjonalny

Wykonanie Słodkiego Stołu przez wyspecjalizowaną firmę pozwala ograniczyć Wasze zaangażowanie w tym najważniejszym dniu oraz daje Wam pewność końcowego efektu. Firmy cukiernicze czy cateringowe nie tylko posiadają doświadczenie w takich realizacjach, ale również wykonują je w dniu wesela zapewniając w ten sposób świeżość dostarczanych produktów. Posiadają również dekoracje weselne, które uatrakcyjnią Słodki Stół.

Ale czy profesjonalny Słodki Stół będzie wymarzonym? Realizacja usługi przez wyspecjalizowaną firmę nie zwalnia jednak Pary Młodej ze sprawdzenia jakości wykonanych realizacji. Warto sprawdzić opinie klientów, aby mieć pewność, że Słodki Stół zachwyci waszych gości. Widzieliśmy już realizacje, które nie zachęcają nawet do spróbowania słodkości, a raczej wyglądają na kupione w zwykłej cukierni na ostatnią chwilę.

Na widok realizacji profesjonalnego Słodkiego Stołu powinna „lecieć ślinka”, a wiele firm umożliwia również degustację słodkości. Tak podjęta decyzja gwarantuje, że Słodki Stół spełni Wasze oczekiwania.

Podsumowując

Słodki Stół nie jest aż tak znaczącym wydatkiem w budżecie weselnym. Jednak jego wygląd i smak słodkości w znaczący sposób rzutuje na wizerunek całego wesela. Dlatego nie warto zostawiać tego tematu przypadkowi.

Nasze Słodkie Stoły możecie zobaczyć tutaj. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, bo jak piszą klienci, efekt WOW jest gwarantowany:  „Stu gościu i każdy zachwycony” Karolina.

Słodki Stół od Chocodami

Jeśli chcesz skorzystać z naszych propozycji Słodkich Stołów, napisz do nas i zachwyć swoich gości.

Twoja zgoda jest niezbędna, abyśmy mogli wysłać Ci odpowiedź.

Pozostańmy w kontakcie

Marta Kura

+48 601 875 806
biuro@chocodami.pl